Kimya ve ilaç endüstrisi için Achema 2018 Frankfurt fuarı, 11 Haziran Pazartesi’den 15 Haziran 2018’e kadar beş gün içinde gerçekleşecek. Fuar, 3700 katılımcıyı, kimya endüstrisinden uluslararası eğitmenleri, paslanmaz çelik kimyasal tank üreticilerini ağırlayacak.

Kimya ve proses endüstrileri için önde gelen global ticaret fuarı olan Achema 2018 Frankfurt, dünyanın dört bir yanından 180.000’den fazla ziyaretçi çekecek. Achema fuarının ziyaretçileri 100’den fazla ülkeden katılımcılarla buluşacak. Kimya endüstrisi imalatçıları ve tedarikçileri, en yeni farmasötik, gıda, kimyasal proses çözümleri ve yeni depolama, üretim, işleme teknolojileri sergileyecek.

1 – Achema 2018 Kimya Tankı İmalatçıları Listesi

Achema 2018 fuarı, binlerce imalatçı ağırlayacak. Bazı imalatlar ve oturumlar kimya sanayi malzemeleri, biyoteknoloji ve kimya mühendisliği, paslanmaz çelik vanalar ve bağlantı parçaları, boya endüstrisi için malzemeler, depolama sistemleri, güvenlik ekipmanları hakkında olacak. Ne yazık ki, kimyasal tank üreticilerine dair bir katılımcı listesi yok. Ama GEO Tekno’nun kimyasal reaktörlerini, paslanmaz çelik proses tanklarını ve endüstriye yönelik diğer çözümleri inceleyebilirsiniz.

2. Achema 2018 Frankfurt Fuarı’nın Odak Konuları

Bu yıl Achema Frankfurt fuarında 3 odak noktası var. Bunlar “kimya için biyoteknoloji”, “esnek üretim” ve “kimyasal ve ilaç lojistiği”.

Achema 2018 Kimya İçin Biyoteknoloji

İlerleyen proses teknolojileri sayesinde biyoteknoloji ve kimyasal çözümler her yıl birbirine yaklaşıyor.

Yeni proses çözümleri ve en yeni teknolojiler, proseslerin ve ürünlerin aynı zamanda hem tutarlı bir kaliteye hem de daha az karbon ayak izine sahip olmasını mümkün kılıyor. “Kimya için Biyoteknoloji”, kimyasal ve biyoteknolojik süreçlerdeki teknik olarak uygulanabilir çözümler üzerinde yoğunlaşmaktadır.

Achema 2018 Esnek Üretim

Dünya her zamankinden daha dinamik ve kimya endüstrisi gelişiyor. Achema 2018’deki kimyasal ve ilaç endüstrisi imalatçılarının her açıdan esnek olmaları gerekmekte. Daha küçük partiler halinde işlem yapabilmeleri, daha özel ürünler geliştirebilmeleri ve proses tanklarını ve paslanmaz kimyasal tank ekipmanlarını modüler hale getirebilmeleri gerekiyor.

Kimyasal imalatçıların daha kısa ürün döngüleri ve farklı bölgesel gereksinimlere hazır olması gerekir. “Esnek Üretim”, günümüzün esneklik problemleri için bu yeni gereksinimlere ve doğru çözümlere odaklanıyor.

Achema 2018 Kimyasal ve İlaç Lojistiği

İntermodelden intralojistik taşımacılığa kadar, kimyasalların ve ilaçların taşınması çok sıkı bir denetim altında gerçekleştirilmelidir. Bu materyallerin paslanmaz çelik depolama tanklarında depolanması da oldukça düzenlenmektedir.

Üst düzey kimyasal lojistik çözümleri için Achema 2018’deki bu talep nedeniyle, bu hizmetler genellikle servis sağlayıcılar tarafından ele alınmaktadır. Endüstrinin tüm tedarik zinciri Achema 2018 Frankfurt fuarında tartışılacak.

3 – Kimyasal Tankı İmalatçıları ve Achema 2018 Frankfurt Arasındaki İlişki

Achema 2018 fuarında daha fazla konu ele alınacak. Bunlardan ikisi Achema 2018 Karıştırma ve Ayrıştırmama Teknolojileri, Malzeme İşleme. Bu konuların her ikisi de paslanmaz çelik kimyasal tank imalatçılarını yakından ilgilendiriyor. Paslanmaz çelik en dayanıklı tank malzemelerinden biridir ve paslanmaz çelik kimyasal reaktörlerde, depolama tanklarında, endüstriyel mikserlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Etkili karıştırma ve ayırma çözümleri, fermantasyondan çok fazlı reaksiyonlara kadar birçok süreç için hayati önem taşır. Bu süreç çözümlerini analiz ederken maliyet ve verimlilik göz önünde bulundurulmalıdır. Paslanmaz çelik kimyasal tank üreticileri bu etkili çözümler üzerinde yıllardır çalışmaktadır, bu nedenle arkasındaki teknoloji paslanmaz çelik fermantasyon tankları veya kimyasal reaktörlerin yıllardır geliştirildiği ve olgunlaştığını söylemektedir. Achema 2018 Frankfurt fuarı, bu proses tankları ve kimya endüstrisi için çözümler hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyenler için iyi bir fırsat olacaktır.

GEO Tekno’dan Paslanmaz Çelik Proses Çözümleri

GEO TEKNO, uzun yıllardır kimya ve ilaç endüstrisi için mobil ve sabit paslanmaz çelik özel proses tankları tasarlayıp imal etmektedir. Özel proses çözümlerimiz her zaman müşterinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmaktadır. Geniş ürün yelpazemiz, kimyasal reaktörlerden ve kimyasal malzeme fırınlarından, paslanmaz çelik endüstriyel karıştırıcılara ve eşanjörlere kadar çeşitlilik göstermektedir.

Hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi edinmek için bizimle iletişime geçin veya sektöre özel proses çözümlerimizi inceleyin.